  • Mfr # D3120-02-20.00F25-P21
  • Zoro # G2961055
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
121.00mm
ISO Number
D3120-02-20.00F25-P21
Shank Dia.
25.00mm
Shank Length
56.00mm
ANSI Code
D3120-02-20.00F25-P21
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
D3120-02-20.00F25-P21
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Length
121.00mm
Shank Dia.
25.00mm
Shank Length
56.00mm
Depth x Dia. Ratio
2xD
Flute Length
57.00mm
Max. Drilling Depth
40.00mm
Max. Drill Dia.
20.00mm
Details
Item
Indexable Drill Bit for General Drilling
ISO Number
D3120-02-20.00F25-P21
ANSI Code
D3120-02-20.00F25-P21
Toolholder Style
D3120
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 20.00mm, 2xD, Max. Drilling Depth 40.00mm