  • Mfr # D3120-02-26.00F32-P23
  • Zoro # G2961518
ISO Number
D3120-02-26.00F32-P23
Overall Length
144.00mm
Shank Dia.
32.00mm
Shank Length
60.00mm
Depth x Dia. Ratio
2xD
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
D3120-02-26.00F32-P23
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Length
144.00mm
Shank Dia.
32.00mm
Shank Length
60.00mm
Depth x Dia. Ratio
2xD
Max. Drill Dia.
26.00mm
Flute Length
76.00mm
Max. Drilling Depth
52.00mm
ISO Number
D3120-02-26.00F32-P23
ANSI Code
D3120-02-26.00F32-P23
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 26.00mm, 2xD, Max. Drilling Depth 52.00mm