  • Mfr # D3120-02-33.00F32-P24
  • Zoro # G2939267
Overall Length
158.00mm
ISO Number
D3120-02-33.00F32-P24
Shank Dia.
32.00mm
Shank Length
60.00mm
Flute Length
90.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
D3120-02-33.00F32-P24
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Length
158.00mm
Shank Dia.
32.00mm
Shank Length
60.00mm
Flute Length
90.00mm
Max. Drill Dia.
33.00mm
Depth x Dia. Ratio
2xD
Max. Drilling Depth
66.00mm
ISO Number
D3120-02-33.00F32-P24
ANSI Code
D3120-02-33.00F32-P24
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 33.00mm, 2xD, Max. Drilling Depth 66.00mm