  • Mfr # D3120-03-32.00F32-P24
  • Zoro # G2921654
Overall Length
188.00mm
Shank Dia.
32.00mm
Shank Length
60.00mm
ISO Number
D3120-03-32.00F32-P24
Max. Drill Dia.
32.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
D3120-03-32.00F32-P24
Country of Origin
Austria
Dimensions
Overall Length
188.00mm
Shank Dia.
32.00mm
Shank Length
60.00mm
Max. Drill Dia.
32.00mm
Depth x Dia. Ratio
3xD
Max. Drilling Depth
96.00mm
Flute Length
120.00mm
ISO Number
D3120-03-32.00F32-P24
ANSI Code
D3120-03-32.00F32-P24
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 32.00mm, 3xD, Max. Drilling Depth 96.00mm