  • Mfr # D3120-04-24.00F25-P22
  • Zoro # G2931034
Shank Dia.
25.00mm
Overall Length
177.00mm
ISO Number
D3120-04-24.00F25-P22
Shank Length
56.00mm
Depth x Dia. Ratio
4xD
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
D3120-04-24.00F25-P22
Country of Origin
Austria
Dimensions
Shank Dia.
25.00mm
Overall Length
177.00mm
Shank Length
56.00mm
Depth x Dia. Ratio
4xD
Flute Length
113.00mm
Max. Drilling Depth
96.00mm
Max. Drill Dia.
24.00mm
ISO Number
D3120-04-24.00F25-P22
ANSI Code
D3120-04-24.00F25-P22
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 24.00mm, 4xD, Max. Drilling Depth 96.00mm