  • Mfr # D3120-04-28.00F32-P23
  • Zoro # G2928295
Shank Length
60.00mm
Shank Dia.
32.00mm
Overall Length
204.00mm
ISO Number
D3120-04-28.00F32-P23
ANSI Code
D3120-04-28.00F32-P23
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
D3120-04-28.00F32-P23
Country of Origin
Austria
Dimensions
Shank Length
60.00mm
Shank Dia.
32.00mm
Overall Length
204.00mm
Flute Length
136.00mm
Max. Drilling Depth
112.00mm
Max. Drill Dia.
28.00mm
Depth x Dia. Ratio
4xD
ISO Number
D3120-04-28.00F32-P23
ANSI Code
D3120-04-28.00F32-P23
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 28.00mm, 4xD, Max. Drilling Depth 112.00mm