  • Mfr # D4120-02-20.00F25-P42
  • Zoro # G2885236
Overall Length
121.00mm
ISO Number
D4120-02-20.00F25-P42
Shank Length
56.00mm
Shank Dia.
25.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D4120-02-20.00F25-P42
Overall Length
121.00mm
Shank Length
56.00mm
Shank Dia.
25.00mm
Max. Drilling Depth
40.00mm
Max. Drill Dia.
20.00mm
Flute Length
59.20mm
Depth x Dia. Ratio
2xD
Details
Item
Indexable Drill Bit for General Drilling
ISO Number
D4120-02-20.00F25-P42
ANSI Code
D4120-02-20.00F25-P42
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 20.00mm, 2xD, Max. Drilling Depth 40.00mm