  • Mfr # D4120-02-39.00F40-P46
  • Zoro # G2882418
Overall Length
188.00mm
ISO Number
D4120-02-39.00F40-P46
Shank Length
70.00mm
Shank Dia.
40.00mm
Depth x Dia. Ratio
2xD
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D4120-02-39.00F40-P46
Overall Length
188.00mm
Shank Length
70.00mm
Shank Dia.
40.00mm
Depth x Dia. Ratio
2xD
Max. Drill Dia.
39.00mm
Max. Drilling Depth
78.00mm
Flute Length
107.40mm
Details
Item
Indexable Drill Bit for General Drilling
ISO Number
D4120-02-39.00F40-P46
ANSI Code
D4120-02-39.00F40-P46
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 39.00mm, 2xD, Max. Drilling Depth 78.00mm