  • Mfr # D4120-03-17.00F25-P42
  • Zoro # G2905700
Overall Length
132.00mm
Shank Dia.
25.00mm
Shank Length
56.00mm
ISO Number
D4120-03-17.00F25-P42
ANSI Code
D4120-03-17.00F25-P42
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D4120-03-17.00F25-P42
Overall Length
132.00mm
Shank Dia.
25.00mm
Shank Length
56.00mm
Max. Drill Dia.
17.00mm
Depth x Dia. Ratio
3xD
Max. Drilling Depth
51.00mm
Flute Length
69.90mm
Details
Item
Indexable Drill Bit for General Drilling
ISO Number
D4120-03-17.00F25-P42
ANSI Code
D4120-03-17.00F25-P42
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 17.00mm, 3xD, Max. Drilling Depth 51.00mm