  • Mfr # D4120-04-21.00F25-P43
  • Zoro # G2949356
Shank Dia.
25.00mm
ISO Number
D4120-04-21.00F25-P43
Overall Length
165.00mm
Shank Length
56.00mm
Max. Drilling Depth
84.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D4120-04-21.00F25-P43
Country of Origin
Austria
Dimensions
Shank Dia.
25.00mm
Overall Length
165.00mm
Shank Length
56.00mm
Max. Drilling Depth
84.00mm
Depth x Dia. Ratio
4xD
Flute Length
103.60mm
Max. Drill Dia.
21.00mm
ISO Number
D4120-04-21.00F25-P43
ANSI Code
D4120-04-21.00F25-P43
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 21.00mm, 4xD, Max. Drilling Depth 84.00mm