  • Mfr # D4120-04-34.00F32-P45
  • Zoro # G2940308
Shank Dia.
32.00mm
Overall Length
228.00mm
ISO Number
D4120-04-34.00F32-P45
Shank Length
60.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D4120-04-34.00F32-P45
Shank Dia.
32.00mm
Overall Length
228.00mm
Shank Length
60.00mm
Flute Length
159.60mm
Max. Drill Dia.
34.00mm
Depth x Dia. Ratio
4xD
Max. Drilling Depth
136.00mm
ISO Number
D4120-04-34.00F32-P45
ANSI Code
D4120-04-34.00F32-P45
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 34.00mm, 4xD, Max. Drilling Depth 136.00mm