  • Mfr # D4120-05-20.00F25-P42
  • Zoro # G2934540
ISO Number
D4120-05-20.00F25-P42
Shank Dia.
25.00mm
Overall Length
181.00mm
Shank Length
56.00mm
ANSI Code
D4120-05-20.00F25-P42
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
D4120-05-20.00F25-P42
Shank Dia.
25.00mm
Overall Length
181.00mm
Shank Length
56.00mm
Max. Drilling Depth
100.00mm
Max. Drill Dia.
20.00mm
Depth x Dia. Ratio
5xD
Flute Length
119.40mm
ISO Number
D4120-05-20.00F25-P42
ANSI Code
D4120-05-20.00F25-P42
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 20.00mm, 5xD, Max. Drilling Depth 100.00mm