  • Mfr # D4120-05-32.00F32-P45
  • Zoro # G2932276
Overall Length
252.00mm
Shank Length
60.00mm
Shank Dia.
32.00mm
ISO Number
D4120-05-32.00F32-P45
Flute Length
185.30mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D4120-05-32.00F32-P45
Overall Length
252.00mm
Shank Length
60.00mm
Shank Dia.
32.00mm
Flute Length
185.30mm
Max. Drill Dia.
32.00mm
Depth x Dia. Ratio
5xD
Max. Drilling Depth
160.00mm
ISO Number
D4120-05-32.00F32-P45
ANSI Code
D4120-05-32.00F32-P45
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 32.00mm, 5xD, Max. Drilling Depth 160.00mm