  • Mfr # D4120-05-41.00F40-P46
  • Zoro # G2946057
Shank Dia.
40.00mm
ISO Number
D4120-05-41.00F40-P46
Shank Length
70.00mm
Overall Length
315.00mm
Depth x Dia. Ratio
5xD
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
D4120-05-41.00F40-P46
Shank Dia.
40.00mm
Shank Length
70.00mm
Overall Length
315.00mm
Depth x Dia. Ratio
5xD
Max. Drill Dia.
41.00mm
Flute Length
234.00mm
Max. Drilling Depth
205.00mm
ISO Number
D4120-05-41.00F40-P46
ANSI Code
D4120-05-41.00F40-P46
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 41.00mm, 5xD, Max. Drilling Depth 205.00mm