  • Mfr # H4046919-0.6-3
  • Zoro # G8803916
Overall Length
38 mm
Milling Diameter
0.60mm
Number of Flutes
2
End Mill Style
Ball Nose
Finish
Diamond
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
H4046919-0.6-3
Overall Length
38 mm
Milling Diameter
0.60mm
Length of Cut
0.6 mm
Neck Dia.
0.6 mm
Neck Length
38.00 mm
Corner Radius
5.00mm
Shank Dia.
3 mm
Milling Dia.
0.60mm