  • Mfr # H4044919-0.6-9
  • Zoro # G8802622
Overall Length
38.00 mm
Milling Diameter
0.60mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
H4044919-0.6-9
Overall Length
38.00 mm
Milling Diameter
0.60mm
Length of Cut
0.60 mm
Shank Dia.
3.00 mm
Neck Length
38.00mm
Corner Radius
0.25mm
Milling Dia.
0.60 mm
Neck Dia.
0.60mm
Finish
Diamond
High Performance
Finish - Machining
Diamond
Description
Corner Radius End Mill, 0.60 mm Milling Dia., Carbide, Diamond, Metric, 0.25mm, 0.60 mm, 38.00 mm