  • Mfr # H4044919-3-15
  • Zoro # G8802823
Milling Diameter
3.00mm
Overall Length
60.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
H4044919-3-15
Milling Diameter
3.00mm
Overall Length
60.00 mm
Length of Cut
3.00 mm
Neck Length
60.00mm
Neck Dia.
3.00mm
Corner Radius
1.50mm
Milling Dia.
3.00 mm
Shank Dia.
3.00 mm
Finish
Diamond
Carbide
Finish - Machining
Diamond
Description
Corner Radius End Mill, 3.00 mm Milling Dia., Carbide, Diamond, Metric, 1.50mm, 3.00 mm, 60.00 mm