  • Mfr # H2034217-16
  • Zoro # G8800382
Overall Length
92.00 mm
Milling Diameter
16.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
H2034217-16
Overall Length
92.00 mm
Milling Diameter
16.00mm
Length of Cut
32.00 mm
Shank Dia.
16.00 mm
Corner Radius
1.00mm
Milling Dia.
16.00 mm
Neck Length
92.00mm
Neck Dia.
16.00mm
Description
Corner Radius End Mill, 16.00 mm Milling Dia., Metric, 1.00mm, 32.00 mm, 92.00 mm