  • Mfr # H2038217-12-2
  • Zoro # G8800495
Milling Diameter
12.00mm
Length of Cut
26.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
H2038217-12-2
Milling Diameter
12.00mm
Length of Cut
26.00 mm
Shank Dia.
12.00 mm
Overall Length
83.00 mm
Neck Dia.
12.00mm
Neck Length
83.00mm
Milling Dia.
12.00 mm
Corner Radius
0.50mm
Description
Corner Radius End Mill, 12.00 mm Milling Dia., Carbide, Metric, 0.50mm, 26.00 mm, 83.00 mm