  • Mfr # H2038217-12-3
  • Zoro # G8800504
Overall Length
83.00 mm
Milling Diameter
12.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
H2038217-12-3
Overall Length
83.00 mm
Milling Diameter
12.00mm
Length of Cut
26.00 mm
Milling Dia.
12.00 mm
Shank Dia.
12.00 mm
Corner Radius
1.00mm
Neck Length
83.00mm
Neck Dia.
12.00mm
Description
Corner Radius End Mill, 12.00 mm Milling Dia., Carbide, Metric, 1.00mm, 26.00 mm, 83.00 mm