  • Mfr # H2038217-16-3
  • Zoro # G8800547
Overall Length
92.00 mm
Milling Diameter
16.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
H2038217-16-3
Overall Length
92.00 mm
Milling Diameter
16.00mm
Length of Cut
32.00 mm
Neck Dia.
16.00mm
Neck Length
92.00mm
Milling Dia.
16.00 mm
Shank Dia.
16.00 mm
Corner Radius
0.50mm
Description
Corner Radius End Mill, 16.00 mm Milling Dia., Carbide, Metric, 0.50mm, 32.00 mm, 92.00 mm