  • Mfr # H2138217-12-0.5
  • Zoro # G8800741
Milling Diameter
12.00mm
Length of Cut
26.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
H2138217-12-0.5
Milling Diameter
12.00mm
Length of Cut
26.00 mm
Shank Dia.
12.00 mm
Overall Length
83.00 mm
Milling Dia.
12.00 mm
Neck Length
83.00mm
Corner Radius
2.00mm
Neck Dia.
12.00mm
Description
Corner Radius End Mill, 12.00 mm Milling Dia., Carbide, Metric, 2.00mm, 26.00 mm, 83.00 mm