  • Mfr # H2138217-12-1
  • Zoro # G8800757
Milling Diameter
12.00mm
Overall Length
83.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
H2138217-12-1
Milling Diameter
12.00mm
Overall Length
83.00 mm
Length of Cut
26.00 mm
Corner Radius
0.50mm
Milling Dia.
12.00 mm
Shank Dia.
12.00 mm
Neck Dia.
12.00mm
Neck Length
83.00mm
Description
Corner Radius End Mill, 12.00 mm Milling Dia., Carbide, Metric, 0.50mm, 26.00 mm, 83.00 mm