  • Mfr # H2138217-12-2
  • Zoro # G8800766
Milling Diameter
12.00mm
Overall Length
83.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
H2138217-12-2
Milling Diameter
12.00mm
Overall Length
83.00 mm
Length of Cut
26.00 mm
Corner Radius
1.00mm
Milling Dia.
12.00 mm
Shank Dia.
12.00 mm
Neck Length
83.00mm
Neck Dia.
12.00mm
Description
Corner Radius End Mill, 12.00 mm Milling Dia., Carbide, Metric, 1.00mm, 26.00 mm, 83.00 mm