  • Mfr # MC326-20.0A4B300
  • Zoro # G9383001
End Mill Style
Corner-Radius
Length of Cut
0.484375 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MC326-20.0A4B300
Length of Cut
0.484375 in
Milling Diameter
20.00mm
Shank Dia.
Corner Radius
0.12 in
Neck Dia.
0.79 mm
Overall Length
Milling Dia.
20 mm
Single End/Double End
Single
Item
Corner Radius End Mill
WK40TF
Material - Machining
Carbide
Finish - Machining
List Number
MC326
Max. Helix Angle
50 Degrees
Description
Corner Radius End Mill, 20 mm Milling Dia., Carbide, TiAlN, Metric, 0.12 in, 0.484375 in, 4 3/32 in