  • Mfr # MC326-20.0A4L400
  • Zoro # G9382904
End Mill Style
Corner Radius
Length of Cut
1 31/64 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MC326-20.0A4L400
Length of Cut
1 31/64 in
Milling Diameter
20.00mm
Dimension Type
Metric
Corner Radius
0.16 in
Milling Dia.
20.00 mm
Neck Dia.
0.79mm
Item
Corner Radius End Mill
Single End/Double End
Single End
Measurement System
Metric
Material - Machining
Description
Corner Radius End Mill, 20.00 mm Milling Dia., Carbide, TiAlN, Metric, 0.16 in, 1 31/64 in, 4 59/64 in