  • Mfr # MC326-20.0W4B200C
  • Zoro # G9384593
End Mill Style
Corner Radius
Length of Cut
25/32 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MC326-20.0W4B200C
Length of Cut
25/32 in
Milling Diameter
20.00mm
Dimension Type
Metric
Corner Radius
0.08 in
Shank Dia.
Milling Dia.
20.00 mm
Overall Length
Neck Dia.
0.75mm
Item
Corner Radius End Mill
Single End/Double End
Single End
Metric
Material - Machining
Carbide
Description
Corner Radius End Mill, 20.00 mm Milling Dia., Carbide, TiAlN, Metric, 0.08 in, 25/32 in, 4 7/64 in