  • Mfr # MC326.11.1A4LC
  • Zoro # G9382737
End Mill Style
Square
Length of Cut
25.40 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MC326.11.1A4LC
Length of Cut
25.40 mm
Milling Diameter
11.10mm
Milling Dia.
11.10 mm
Neck Dia.
0.42 mm
Overall Length
120.65 mm
Shank Dia.
12.70 mm
End Mill Style
Square
Carbide
End Mill Application
Roughing/Finishing
Item
Square End Mill
Description
Square End Mill, 11.10 mm Milling Dia., TiAlN, Length of Cut 25.40 mm, Overall Length 120.65 mm, Shank Dia. 12.70 mm, Neck Dia. 0.42 mm