  • Mfr # MC326.19.1A4LC
  • Zoro # G9382694
End Mill Style
Square
Length of Cut
38.10 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MC326.19.1A4LC
Length of Cut
38.10 mm
Milling Diameter
19.10mm
Overall Length
133.35 mm
Neck Dia.
0.72 mm
Shank Dia.
19.05 mm
Milling Dia.
19.10 mm
End Mill Style
Square
Carbide
End Mill Application
Roughing/Finishing
Item
Square End Mill
Single End/Double End
Single End
Description
Square End Mill, 19.10 mm Milling Dia., TiAlN, Length of Cut 38.10 mm, Overall Length 133.35 mm, Shank Dia. 19.05 mm, Neck Dia. 0.72 mm