  • Mfr # MC326.19.1W4DCJ
  • Zoro # G9382764
End Mill Style
Square
Length of Cut
19.05 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MC326.19.1W4DCJ
Length of Cut
19.05 mm
Milling Diameter
19.10mm
Milling Dia.
19.10 mm
Shank Dia.
19.05 mm
Overall Length
120.65 mm
Neck Dia.
0.72 mm
End Mill Style
Square
Carbide
End Mill Application
Roughing/Finishing
Item
Square End Mill
Single End/Double End
Single End
Description
Square End Mill, 19.10 mm Milling Dia., TiAlN, Length of Cut 19.05 mm, Overall Length 120.65 mm, Shank Dia. 19.05 mm, Neck Dia. 0.72 mm