  • Mfr # MC326.4.76A4LC
  • Zoro # G9382685
Number of Flutes
3
End Mill Style
Square
Length of Cut
15.88 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MC326.4.76A4LC
Length of Cut
15.88 mm
Milling Diameter
4.76mm
Milling Dia.
4.76 mm
Neck Dia.
0.18 mm
Overall Length
76.20 mm
Shank Dia.
6.35 mm
Details
Number of Flutes
3
End Mill Style
Square
Carbide
End Mill Application
Roughing/Finishing
Item
Square End Mill
Single End/Double End
Single End
Description
Square End Mill, 4.76 mm Milling Dia., TiAlN, Length of Cut 15.88 mm, Overall Length 76.20 mm, Shank Dia. 6.35 mm, Neck Dia. 0.18 mm