  • Mfr # MC326.9.53W4DCJ
  • Zoro # G9382773
End Mill Style
Square
Length of Cut
9 53/100 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MC326.9.53W4DCJ
Length of Cut
9 53/100 mm
Milling Diameter
9.53mm
Neck Dia.
0.36 mm
Shank Dia.
9.53 mm
Milling Dia.
9.53 mm
Overall Length
76.2 mm
End Mill Style
Square
Carbide
End Mill Application
Roughing/Finishing
Single End/Double End
Single
Item
Square End Mill
Finish - Machining
List Number
MC326
Max. Helix Angle
50 Degrees
Description
Square End Mill, 9.53 mm Milling Dia., TiAlN, Metric, 9 53/100 mm