  • Mfr # MC726-03.8W3A008J
  • Zoro # G9383272
Number of Flutes
3
Length of Cut
4.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MC726-03.8W3A008J
Length of Cut
4.00 mm
Milling Diameter
3.80mm
Corner Radius
0.08mm
Neck Dia.
0.15mm
Shank Dia.
6.00 mm
Overall Length
54.00 mm
Milling Dia.
3.80 mm
Details
Number of Flutes
3
Description
Corner Radius End Mill, 3.80 mm Milling Dia., Carbide, TiAlN, Metric, 0.08mm, 4.00 mm, 54.00 mm