  • Mfr # MC726-05.0A3A016J
  • Zoro # G9383062
Number of Flutes
3
Length of Cut
5.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MC726-05.0A3A016J
Length of Cut
5.00 mm
Milling Diameter
5.00mm
Neck Dia.
0.20mm
Milling Dia.
5.00 mm
Shank Dia.
6.00 mm
Overall Length
54.00 mm
Corner Radius
0.16mm
Details
Number of Flutes
3
Description
Corner Radius End Mill, 5.00 mm Milling Dia., Carbide, TiAlN, Metric, 0.16mm, 5.00 mm, 54.00 mm