  • Mfr # MC726-05.8W4A016J
  • Zoro # G9383315
Number of Flutes
4
Length of Cut
6.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MC726-05.8W4A016J
Length of Cut
6.00 mm
Milling Diameter
5.75mm
Shank Dia.
6.00 mm
Neck Dia.
0.23mm
Milling Dia.
5.75 mm
Corner Radius
0.16mm
Overall Length
54.00 mm
Details
Number of Flutes
4
Description
Corner Radius End Mill, 5.75 mm Milling Dia., Carbide, TiAlN, Metric, 0.16mm, 6.00 mm, 54.00 mm