  • Mfr # DCBNL3232P16
  • Zoro # G2938086
Overall Length
170.00mm
Shank Height
32.00mm
Shank Width
32.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DCBNL3232P16
Overall Length
170.00mm
Shank Height
32.00mm
Shank Width
32.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
ISO Number
DCBNL3232P16
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DCBN, Overall Length 170.00mm