  • Mfr # DCKNL3232P16
  • Zoro # G2902614
Overall Length
173.80mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Cutting Direction
Left Hand
Shank Width
32.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
DCKNL3232P16
Overall Length
173.80mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Shank Width
32.00mm
Shank Height
32.00mm
Cutting Direction
Left Hand
ISO Number
DCKNL3232P16
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DCKN, Overall Length 173.80mm