  • Mfr # DCKNR3232P16
  • Zoro # G2904696
Overall Length
173.80mm
Shank Width
32.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Shank Height
32.00mm
ISO Number
DCKNR3232P16
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
DCKNR3232P16
Overall Length
173.80mm
Shank Width
32.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Shank Height
32.00mm
ISO Number
DCKNR3232P16
Cutting Direction
Right Hand
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DCKN, Overall Length 173.80mm