  • Mfr # DCLNL2525M12
  • Zoro # G2961280
Overall Length
150.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DCLNL2525M12
Overall Length
150.00mm
Shank Height
25.00mm
Shank Width
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
ISO Number
DCLNL2525M12
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DCLN, Overall Length 150.00mm