  • Mfr # DSBNR4040S19
  • Zoro # G2902666
Overall Length
250.00mm
Shank Width
40.00mm
ISO Number
DSBNR4040S19
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DSBNR4040S19
Overall Length
250.00mm
Shank Width
40.00mm
Insert Cutting Edge Length
19.00mm
Shank Height
40.00mm
ISO Number
DSBNR4040S19
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DSBN, Overall Length 250.00mm