  • Mfr # DSSNR2525M12
  • Zoro # G2925915
Overall Length
158.32mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DSSNR2525M12
Overall Length
158.32mm
Shank Width
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
Shank Height
25.00mm
ISO Number
DSSNR2525M12
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DSSN, Overall Length 158.32mm