  • Mfr # DSSNR2525M15
  • Zoro # G2926904
Overall Length
160.24mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
25.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
DSSNR2525M15
Overall Length
160.24mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
15.00mm
ISO Number
DSSNR2525M15
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DSSN, Overall Length 160.24mm