  • Mfr # DSSNR3232P19
  • Zoro # G2957309
Overall Length
182.48mm
Insert Cutting Edge Length
19.00mm
Shank Height
32.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
DSSNR3232P19
Overall Length
182.48mm
Insert Cutting Edge Length
19.00mm
Shank Height
32.00mm
Shank Width
32.00mm
ISO Number
DSSNR3232P19
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DSSN, Overall Length 182.48mm