  • Mfr # DVPNR3225P16
  • Zoro # G2953580
Overall Length
170.00mm
Cutting Direction
Right Hand
Shank Width
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DVPNR3225P16
Overall Length
170.00mm
Shank Width
25.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Shank Height
32.00mm
Cutting Direction
Right Hand
ISO Number
DVPNR3225P16
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, DVPN, Overall Length 170.00mm