  • Mfr # MTJNL3225P16
  • Zoro # G2932976
Overall Length
170.00mm
Shank Height
32.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MTJNL3225P16
Overall Length
170.00mm
Shank Height
32.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Shank Width
25.00mm
ISO Number
MTJNL3225P16
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, MTJN, Overall Length 170.00mm