  • Mfr # PCBNR3232P19
  • Zoro # G2905064
Overall Length
170.00mm
Insert Cutting Edge Length
19.00mm
Shank Width
32.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
PCBNR3232P19
Overall Length
170.00mm
Insert Cutting Edge Length
19.00mm
Shank Width
32.00mm
Shank Height
32.00mm
ISO Number
PCBNR3232P19
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PCBN, Overall Length 170.00mm