  • Mfr # PCLNR2020K12
  • Zoro # G2961910
Overall Length
125.00mm
Shank Height
20.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
PCLNR2020K12
Overall Length
125.00mm
Shank Height
20.00mm
Insert Cutting Edge Length
12.00mm
Shank Width
20.00mm
ISO Number
PCLNR2020K12
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PCLN, Overall Length 125.00mm