  • Mfr # PCLNR2525M16
  • Zoro # G2905737
Overall Length
150.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
ISO Number
PCLNR2525M16
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PCLNR2525M16
Overall Length
150.00mm
Insert Cutting Edge Length
16.00mm
Shank Width
25.00mm
Shank Height
25.00mm
ISO Number
PCLNR2525M16
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PCLN, Overall Length 150.00mm