  • Mfr # PCLNR4040S19
  • Zoro # G2900030
Overall Length
250.00mm
ISO Number
PCLNR4040S19
Shank Width
40.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PCLNR4040S19
Country of Origin
India
Dimensions
Overall Length
250.00mm
Shank Width
40.00mm
Insert Cutting Edge Length
19.00mm
Shank Height
40.00mm
ISO Number
PCLNR4040S19
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PCLN, Overall Length 250.00mm