  • Mfr # PSBNL5050T25
  • Zoro # G2967160
Overall Length
300.00mm
ISO Number
PSBNL5050T25
Shank Width
50.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PSBNL5050T25
Overall Length
300.00mm
Shank Width
50.00mm
Shank Height
50.00mm
Insert Cutting Edge Length
25.00mm
ISO Number
PSBNL5050T25
Description
Indexable Turning and Profiling Tool Holder, PSBN, Overall Length 300.00mm